Куќата на орхидеите

Куќата на орхидеите

Автор: Лусинда Рајли

Артиклот моментално го нема на залиха.
390 ден 550 ден

1939 година. Во светот беснее војна. Две семејства засекогаш се поврзани со тајни. Познатата пијанистка Џулија Форестер многу време во детството минуваше во стаклената градина на благородничкиот имот Вортон парк. Сега, додека закрепнува од семејна трагедија, Џулија одново бара утеха во Вортон парк кој неодамна го наследи Кит Крофорд, харизматичен маж чиј живот е преполн со тага...

Книги од истата категорија